Bolesność biodra i stawu kolanowego u 60-letniej osoby

Witam. Mam 60 lat i od ok. 2 lat pobolewa mnie biodro a do tego od kilku miesiecy staw kolanowy. Boli mnie przede wszystkim w nocy (najmocniej kolano). Zaraz po przebudzeniu gdy wstaje bol przechodzi. Lekarz domowy wykluczyl reumatyzm, przeswietlenie stawu biodrowego tez nic nie wykazalo i zaproponowal mi zrobienie prywatnie usg stawu biodrowego i kolanowego (podobno w ramach funduszu nie mozna). Dodac tez musze, ze od wielu lat mam stwierdzona osteoporoze.

Najprawdopodobniej ma Pani zapalenie powięzi szerokiej uda i kaletki maziowej
Nie potrzeba wielu badań = wystarczy badania palpacyjne ( "ręczne") przez Lekarza oraz leki przeciwzapalne