Bolesność biodra, pachwiny a drętwienie rąk

Witam. Od roku, ból stał się nie do zniesienia. Z racji tego że jestem rehabilitantem wykorzystałam Kinezyterapie Fizykoterapie. Boli mnie pachwina, i biodro , ręce strasznie drętwieją . Mój rezonans z 2013: L4-L5 widoczna lewoboczna przepuk krążka międzyk. L5-S1 prawoboczna przepuk krążka międzyk zwężająca część otw międzyk. W trzonie S4 oraz segmencie S1 kosci krzyż ogniska hiperintensywne w obrazach T1 T2 zależnych wielkości 1.5 cm sugerujących naczyniaki. POMOCY!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym konsultacje neurochirurgiczną celem ewentualnej kwalifikacji do leczenia zabiegowe w przypadku wyczerpania możliwości skutecznej terapii za pomocą rehabilitacji oraz środków przeciwbólowych. Pozdrawiam

Witam,
jeśli chodzi o przepukliny, to polecam metodę Mackenzie. Drętwienia rąk nie łączyłbym bezpośrednio z dolegliwościami w odcinku lędźwiowo krzyżowym, natomiast prawdopodobnie jest u Pani problem w odcinku C7-Th2. Bardzo częstym zjawiskiem jest nieprawidłowa kompensacja górnego odcinka kręgosłupa przy problemach z dolnym odcinkiem.

Pozdrawiam