Bolesność biodra, pachwiny a drętwienie rąk
Witam. Od roku, ból stał się nie do zniesienia. Z racji tego że jestem rehabilitantem wykorzystałam Kinezyterapie Fizykoterapie. Boli mnie pachwina, i biodro , ręce strasznie drętwieją . Mój rezonans z 2013: L4-L5 widoczna lewoboczna przepuk krążka międzyk. L5-S1 prawoboczna przepuk krążka międzyk zwężająca część otw międzyk. W trzonie S4 oraz segmencie S1 kosci krzyż ogniska hiperintensywne w obrazach T1 T2 zależnych wielkości 1.5 cm sugerujących naczyniaki. POMOCY!

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, zalecałbym konsultacje neurochirurgiczną celem ewentualnej kwalifikacji do leczenia zabiegowe w przypadku wyczerpania możliwości skutecznej terapii za pomocą rehabilitacji oraz środków przeciwbólowych. Pozdrawiam
Witam,
jeśli chodzi o przepukliny, to polecam metodę Mackenzie. Drętwienia rąk nie łączyłbym bezpośrednio z dolegliwościami w odcinku lędźwiowo krzyżowym, natomiast prawdopodobnie jest u Pani problem w odcinku C7-Th2. Bardzo częstym zjawiskiem jest nieprawidłowa kompensacja górnego odcinka kręgosłupa przy problemach z dolnym odcinkiem.
Pozdrawiam