Bolesność nogi a wynik RTG kręgosłupa

Witam. mam 31 lat. Od jakiegoś czasu zmagam się z bólem w lewej nodze, poszedłem do lekarza rodzinnego który dał mi skierowanie na RTG kręgosłupa lędźwiowego A-P i boczne. Opis przedstawia się następująco ( zmniejszona fizjologiczna lordoza lędźwiowa, przy większym kącie ustawienia kości krzyżowej. wysokość trzonów kręgów L zachowana. Węższa jest przestrzeń międzykręgowa L5-S1, nie można wykluczyć dyskopatii. zmiany przeciążeniowe L-S. dzis bardzo boli mnie łydka i Achilles. prosze o porade

Aleksander Ropielewski

Badanie częściowo odpowiada na pytanie o przyczyny dolegliwości. Aby mieć pełniejszy obraz sugeruję wykonanie badania rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Możliwe, że wystarczą jedynie ćwiczenia wzmacniające kręgosłup.

Dzień dobry,
ból w łydce i ścięgnie Achillesa może być bólem promieniującym od kręgosłupa lędźwiowego (chociaż niekoniecznie z powodu dyskopatii) lub od stawu krzyżowo-biodrowego.
Może również wynikać z problemu lokalnego, wynikającego z urazu, przeciążenia mięśnia trójgłowego łydki.
Aby to rozstrzygnąć, trzeba wykonać badanie różnicowe w/w.
Wskazana wizyta u fizjoterapeuty
pozdrawiam