Bolesność okolicy jądra i pleców

W pt bolało mnie od jadra w góre(ketanol i spasmolina-przeszlo po 1g). sb,nd tył pleców. Pn urolog stwierdzil ze nerki ok, mam żylaka podwrózka nasie.Dostalem lek na zylaki.W śr bylem u lek.og. bo bardzo bolalo.W czw inny urolog stwierdzil cechy zastoju lewej nerki, ale usg ok. W pn teraz mam RTG, a plecy pobolewaja. Na co mam sie szykowac? Badania krwi i moczu ok. ob-6. Może cos ten zylak blokowac mocz i ztego bol? czy raczej kamien lub piasek w moczowodach czy gdzie?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie stwierdzić tego jednoznacznie, jednak przy znacznych żylakach powrózka nasiennego może występować bolesność jądra. Ból pleców sugeruje raczej etiologię nerkopochodną i stan zapalny. Bez oceny badań dodatkowych trudno jest mi zaproponować najbardziej prawdopodobne rozpoznanie na ten moment. Sugeruję kontakt z innym urologiem oraz wykonanie USG jamy brzusznej i badania wskaźników zapalnych a także badanie ogólne moczu.