Bolesność stawów a RZS u 61-latki

witam serdecznie mam 61 lat jestem kobieta od 10 lat bola mnie kolana stawy w kostce nadgarstku w pachwinach ciezko mi wstac dopiero jak sie rozruszam to jest lepiej wczoraj wykonalam badanie krwi wskaznik reumatoidalny rf i wynik wynosil 17 a norma jest 14 to troche podwyzszony i chcialam sie zapytac czy jestem chora na rzs czy mam sie juz leczyc z gory dziekuje i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza reumatologa. Po badaniu będzie można określić dalsze postępowanie. Bez badania nie można się wypowiedzieć.