Bolesność stawów kolanowych, drętwienie palców po ugryzieniu kleszcza

Witam.W maju ugryzł mnie kleszcz.Nie bylo rumienia ani żadnych dolegliwości .Po 2 miesiącach zaczęły mnie boleć kolana,mrowienie łydek,kolan,stóp,drętwienie palca ręki,ciężkie kolana.PO 5 miesiącach od ugryzienia zrobiłam test wynik IgM 25,558 wysoko dodatni, IgG 1,944 ujemny, czy to borelioza? biorę antybiotyk czy to wystarczy?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy oraz badania wskazują na boreliozę w postaci zapalenia stawów. Leczenie polega na antybiotykoterapii czasami dodaje się niesteroidowe leki przeciwzapalne.
Pozdrawiam