Bolesność w klatce piersiowej a problemy z ciśnieniem

p dr.chodzi o moja mame miała zrobione rtg klatki piersiowej.poniewaz ma bole pod piersiami własciwie po lewej stronie przy schylaniu szczególnie...opis taki zdjecia; płuca bez zmian serce powiekszone według p.dr dosc duzo powiekszone.to opis w skrócie poniewaz zdjecie i opis zostal w przychodni.mama ma problemy z cisnieniem bierze stale leki.dr.wysyła ja do kardiologa kolejki strasznie długie co robic spieszyc sie z wizyta? czy to powazne schorzenie. niestety nie dostalam odpowiedzi

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie należy dążyć do jak najszybszej wizyty u kardiologa, ponieważ należy ustalić przyczynę powiększenia sylwetki serca w badaniu RTG. Trudno jest mi powiedzieć więcej bez szczegółowego opisu oraz wykonania badan dodatkowych jak EKG i ECHO serca.