Bolesność w odcinku lędźwiowym u 22-latka

Witam. Około 3 lata temu stwierdzono u mnie przemieszczenie o około 3 mm do tyłu trzonu kręgu L2 w stosunku do trzonu L3 oraz trzonu kręgu L3 w stosunku do trzonu L4. Oraz zwężenie w części tylnej przestrzeni międzykręgowej L5-S1. Wtedy lekarz powiedział mi, że to nic groźnego, jednak teraz po treningu siłowym odczuwam przewlekły ból w odcinku lędźwiowym. Czy może być on spowodowany pogłębieniem się tej wady?Czy wzmocnienie mięśni głębokich może pomóc w zwalczeniu bólu ?

Piotr Pilarski

Tak, ważne jest wzmocnienie mięśni pleców.Przy takich zmianach kręgosłupa źle dobrane i wykonywane ćwiczenia mogą prowadzić do zwiększenia nasilenia bólu. Sugeruję wizytę u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam.