Co oznacza RTG odcinka lędźwiowego?
Rtg kręgosłupa w odcinku lędźwiowego. Zniesienie fizjologicznej lordzy z zaznaczona kyfozą na poziomie l1, l2, l3. Zwężenie szpary międzykręgowej L5-S1 Drobne ostwofity na przedniej pow trzonu L4, L2 Wysokość trzonow w normie K krzyżowa nieco zrotowana Czy mógłbym prosić o przetłumaczenie tego na język pacjenta?

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Ogólnie jest nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa konieczna wizyta u lekarza ortopedy i odpowiednie postepowanie terapeutyczne