Co oznacza RTG odcinka lędźwiowego?

Rtg kręgosłupa w odcinku lędźwiowego. Zniesienie fizjologicznej lordzy z zaznaczona kyfozą na poziomie l1, l2, l3. Zwężenie szpary międzykręgowej L5-S1 Drobne ostwofity na przedniej pow trzonu L4, L2 Wysokość trzonow w normie K krzyżowa nieco zrotowana Czy mógłbym prosić o przetłumaczenie tego na język pacjenta?

Lek. Tomasz Budlewski

Ogólnie jest nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa konieczna wizyta u lekarza ortopedy i odpowiednie postepowanie terapeutyczne