Boli mnie jajnik - czy to ciąża?

Witam mam 18 lat. Mój cykl miesiączkowy trwa od niedawna 26 dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się 24 listopada. Dzień owulacji wypadał na 5 grudnia. Tego dnia wieczorem kochałam się z partnerem. Doszło do wytrysku nasienia w środku. Od tamtej pory minęło 9 dni i od około 5 dni odczuwam bul podbrzusza. Czasem mocniej zakuje prawy bądź lewy jajnik. Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę? Następna miesiączka powinna wystąpić 26 grudnia czyli dwa tygodnie po owulacji. Czy to ciąża? Bardzo proszę o pomoc. Pati

Redakcja abcZdrowie

Droga Pati!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

http://parenting.pl/portal

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl