Boli mnie lewa pierś, wyczułam niewielkie zgrubienie - czy to coś poważnego? Co mam zrobić?

Mam 23 lata. 3 tygodnie temu odstawiłam syna od piersi. Od kilku dni boli mnie lewa pierś, wyczułam niewielkie zgrubienie w piersi w okolicach mostka. Odczuwam pieczenie i kłucie w tym miejscu. Do tego dochodzą duszności, zmęczenie i ból głowy. Czy to coś poważnego? Gdzie mam się zgłosić?

ewela

Witam serdecznie.

Najlepiej zgłosić się do lekarza ginekologa. Być może problemy wynikają z zastoju pokarmu po odstawieniu dziecka od piersi i ewentualnego stanu zapalnego. Lekarz Panią zbada, być może zaleci USG piersi i zapisze odpowiednie leczenie w razie wskazań.

Pozdrawiam serdecznie