Boli mnie lewa pierś - co robić?

Niepokoi mnie taka rzecz: czasem boli mnie lewa pierś, mam na niej po boku takie coś jakby popękane czerwone krwinki, czasem mnie to swędzi. Czy to może być coś poważnego? Już od dawna wybieram się do lekarza na USG, ale jakoś się boję, ze usłyszę coś strasznego.

Wydaje mi się też ze ta pierś jest jakaś inna jak prawa, nawet jak leżę na boku to niby mam w tej piersi coś twardego, a jak leżę na prawym boku to nic nie czuje i nigdy mnie prawa pierś nie boli ani nie swędzi. Mam 24 lat.

Co to może być?

24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witami serdecznie.

Pojawienie się takich zmian na skórze piersi może mieć wiele przyczyn. Jedną z nich może być na przykład początek powstawania rozstępów. Diagnostykę warto rozpocząć u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który w razie potrzeby pokieruje do odpowiedniego specjalisty. W młodym wieku ryzyko nowotworu jest dość małe. Nawet przy niekorzystnej diagnozie wczesne wykrycie daje nieporównywalnie większe szanse wyleczenia niż postawienie diagnozy w zaawansowanym rozwojowo stanie nowotworu.