Bordowe dziąsło i krwawienie

Witam dziaslo od wewnatrz miedzy dolna 6 i 7 jest koloru bordowego. Jak nacisne to miejsce to wogole go nie czuje i dziaslo sie jakby oddziela wtedy od zeba. Jak zaczyna krwawic to leje sie dosc mocno krew. Dodam ze zab 7 jest juz od ponad pol roku otwarty. Co sie dzieje z tym dziaslem? Czy to niebezpieczne? Czy tak dlugo otwarty zab spowodowal zmiany przy dziasle?

Przyczyn może być kilka. Należy wykonać RTG i ocenić stan zębów i kości. Proszę udać się do gabinetu stomatologicznego w celu dgn. Na podstawie samego opisu nie można jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną obecnego stanu ani zaproponować leczenia.