Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Borelioza... i co dalej?

Witam. Przebyłem (a może choruję jeszcze) boreliozę. Wykazały to badania, lekarze, jak również stan mojego zdrowia. Pierwsze badanie, zarówno w klasie IgG jak i IgM miało wysoki wynik dodatni. Drugie badanie, po zastosowaniu antybiotyków, przyniosło wynik ujemny w klasie IgM, natomiast wynik dodatni w klasie IgG. Ale z tego co się dowiedziałem, ten drugi wynik to norma.

Czy więc w takim razie leczenie boreliozy mam uznać za zakończone? Lekarka powiedziała, że to już wszystko... Jakaś profilaktyka specjalna, dbanie szczególne o jakieś aspekty? Pozdrawiam i dziękuję bardzo za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Zbieranie grzybów - zasada szczególnej ostrożności

Grzybobranie ? choć przyjemna czynność, a jeszcze przyjemniejsze konsumowanie grzybów, należy podczas ich zbierania być bardzo ostrożnym. Toksykolog, dr Piotr Burda opowiada o zasadach, których powinien przestrzegać każdy grzybiarz

O powodzeniu leczenia decyduje w głównej mierze ustąpienie objawów, badania serologiczne nie są odpowiednim markerem skuteczności leczenia. Jeśli objawy ustąpiły, a leczenie było prawidłowe, prawdopodobnie jest Pan zdrowy.

Specjalista chorób wewnętrznych, współautorka publikacji z zakresu mikrobiologii i endokrynologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy