Brak akcji serca u płodu w 7 tygodniu ciąży

Jestem w 7tyg ciąży. Tydzień temu byłam u lek.gin aby dowiedzieć się czy wszystko przebiega prawidłowo.Lekarz uznał,że na tym etapie powinno być już widoczne bicie serca płodu.Niestety nie było widać.Nie daje mi to spokoju i zastanawiam się czy wykonanie badania HCG ma sens.Czy rzeczywiście jest tak,ze jeśli płód się rozwija poziom HCG będzie odpowiednio wysoki?Dodam, że wykonałam już takie badanie ale to było w 4 tyg.ciąży ale na tym etapie mogło być jeszcze ok(bo wynik nie wzbudzał podejrzeń).

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani wykonać powtórny pomiar beta-hCG. Jednak lepszą metodą sprawdzenia czy płód się rozwija prawidłowo będzie wykonanie powtórnego USG za około 1-2 tyg, wykluczając w ten sposób możliwość, że ciąża jest młodsza i to z tego powodu nie było akcji serca w badaniu.