Brak akcji serca płodu na początku ciąży

Witam! 7 czerwca miałam pierwszy dzień miesiączki trwającej jak zawsze. Nie widziałam różnic. 4 lipca miałam dostać kolejną, jednak tak się nie stało. Dwa dni później zrobiłam test, wyszła delikatna kreska i druga normalna. W tym tygodniu udałam się na badanie USG (przebywając na wakacjach). Pani ginekolog powiedziała, że jestem w ciąży. Ucieszyłam się, ale zaraz potem dodała, że ciąża wygląda na 5 tydzień, nie ma akcji serca i 8mm ma pęcherzyk. Nic więcej się nie dowiedziałam, bo mnie zamurowało. To jest pierwsza ciąża i nie wiem co robić. Proszę o pomoc, bym teraz była mądrzejsza i już nic mnie nie zaskoczyło.

Witam! Badanie USG w czasie ciąży i ocena czynności serca płodu jest badaniem bardzo subiektywnym i zależy od wielu czynników m.in. od umiejętności wykonującego, klasy aparatu. W 5 tygodniu ciąży akcja serca może być jeszcze niewidoczna pomimo prawidłowego rozwoju ciąży. Akcja serca płodu powinna być widoczna w 7 tygodniu ciąży, dlatego w opisanej sytuacji wskazane jest powtórzenie badania po ok. 2 tygodniach. Badanie powinno zostać wykonane na aparacie dobrej klasy przez osobę doświadczoną. W tej chwili trudno powiedzieć coś więcej, proponuję zachować spokój. Pozdrawiam serdecznie!