Brak akcji serca zarodka a poronienie po upadku

Witam!
Mam 25 lat i jestem prawdopodobnie w 10 tyg ciąży (ostatnią miesiączkę miałam 12 listopada). W grudniu miałam jeszcze jednodniowe i małe krwawienie. Jest to moja pierwsza ciąża, dlatego też nie jestem za bardzo zorientowana w nie których sprawach. Na drugiej wizycie u ginekologa pierwszy raz miałam zrobione USG przy którym powiedziano mi, że moja ciąża nie rozwija się. Nie powiedziano mi czy w ogóle się nie rozwija czy też nie rozwija się poprawnie.
Dostałam skierowanie na kontrolne badanie USG za 7 dni. Wypisując mi skierowanie napisała mi: "W jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy GS=18,5 mm TJ. 6HBD.W pęcherzyku uwidoczniono echo zarodka CRL-5,5 mm. Echa serca zarodka nie uwidoczniono." Po 1 wizycie u ginekologa, kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży miałam upadek na ulicy (pośliznęłam się i upadłam na plecy).
Czy mam powody do obaw? Czy możliwe że poroniłam przez ten upadek? Czemu nie wykryto echa serca?
Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Obawiam się, że nie będę mogła udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi. Pozwoli Pani, że zacytuję "W pęcherzyku uwidoczniono echo zarodka CRL-5,5 mm. Echa serca zarodka nie uwidoczniono.". Oba zdania się wykluczają.
Domyślam się jednak, że drugie zdanie jest prawidłowe i właśnie ono Panią niepokoi. Faktycznie na tym etapie ciąży serduszko powinno być słyszalne. Czasami zdarza się jednak, że ciąża rozwija się wolniej, lub później doszło do zapłodnienia, przez co serce dziecka jeszcze nie jest słyszalne. Z tego też została Pani zalecona wizyta kontrolna za 7 dni.
Niestety upadek, który Pani opisuje mógł mieć wpływ na rozwój dziecka, choć niekonieczne. W tak młodych ciążach zachodzi wiele zmian i często dochodzi do poronienia. W Pani przypadku do takowego nie doszło- w jamie macicy nadal znajduje się zarodek, choć nie wiadomo czy żywy-konieczna jest weryfikacja.
Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam.