Brak apetytu u 2-latka a możliwość cukrzycy

Mój syn ma 2 lata.praktycznie nic nie je ale duzo pije. Cukier ma ponad 100. A nic nie je. Nawet był w szpitalu na kroplowkach z powodu nie jedzenia. A cukier wysoki. Czy to może być cukrzyca? (Arina

Witaj,
sytuacja jest niepokojąca i powinnaś dołożyć wszelkich starań by lekarze zdiagnozowali problem. Trudno natomiast postawić ją na podstawie podwyższonego wyniku glukozy we krwi. Zacznij od stanowczej rozmowy z lekarzem rodzinnym by się ustosunkował do stanu zdrowia dziecka, ewentualnie zlecił wykonanie dalszych badań diagnostycznych. Lepiej kilka razy sprawdzić niepotrzebnie niż raz zbagatelizować. Życzę zdrowia dla synka.

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl