Poziom cukru w normie po cukrzycy a konieczność przyjmowania leków

witam. mam 48 lat rok temu trafilem do szpitala z cukrem okolo 500. stwierdzono cukrzyce. cukier unormowali bralem insuline juz bedac juz w domu .po kilku miesiacach przeszlem na tabletki ''Glikadia 30 mg'' oraz ''Glucophade 850mg''. cukier mam caly czas w okolicach miedzy 80 a 120 czyli w normie nawet jak nie biore lekow przez tydzien jem ciasta pije napoje gazowane to cukier mam i tak w normie.moje pytanie brzmi czy mam cukrzyce i czy jest sens brac te leki.

Norma glikemii na czczo to 70-100.
Pytanie czy bada pan poziomy glukozy po posiłkach - nie powinny przekraczać 140.
Aby postawić rozpoznanie cukrzycy należałoby powtórzyc testy diagnostyczne, np. test obciążenia - jest konieczne skierowanie od lekarza; oraz poziom hemoglobiny glikowanej.
Są takie typy cukrzycy, w których glukoza jest wysoka okresowo, są one podstepne i w sposób cichy prowadzą do rozwoju powikłań.
Proszę poczytać na portalu:
monitorujcukrzyce.pl