Brak erekcji i bóle mięśni pośladków po jeździe rowerze

Witam. Wczoraj wyjechałem 100 km na rowerze. Następnego dnia czyli dzisiaj mój penis nie może wejsc w stan zawodu i jest lekko odretwialy . Dodam jeszcze że boli mnie cała pupa oraz mięśnie pod jadrami. Czy to będzie długo trwało i czy to jest groźne?

Uczucie zdrętwienia okolicy krocza oraz penisa często występuje po jeździe rowerem, zwłaszcza terenowej lub długotrwałej.
Literatura podaje, że powtarzające się, przewlekłe mikrourazy mogą sprzyjać problemom seksualnym.
Muszę jednak przyznać, że w czasie kilkudziesięcioletniej praktyki seksuologicznej nie miałem takich pacjentów, choć zajmowałem się kilkudziesięcioma kolarzy, ale mieli oni psychologiczne problemy relacji z partnerkami, bez problemów seksualnych...
A raczej większość była nader sprawna, nie tylko fizycznie, kondycyjnie.
Poza tym wydaje się, że nowoczesne rowery (resory, siodełka), a także specjalistyczne ubiory zmniejszają ryzyko dysfunkcji.
Generalnie ruch na powietrzu sprzyja lepiej kondycji, niż w salach siłowni, gdzie dodatkowo trenujący bywają narażeni na zachęty do stosowania suplementów i niestety sterydów...
Dla sportu rekreacyjnego wystarczająca jest dobrze zbilansowana dieta, bez sztucznych suplementów żywności...
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl