Brak krwawienia z odstawienia podczas stosowania Daylette

Witam, mam 21 lat i zdiagnozowano u mnie zespół policystycznych jajników. Dostałam na wyrównanie okresu tabletki daylette. Po pierwszym i drugim opakowaniu wystapiło krwawienie z odstawienia, teraz zaczęłam juz 6 opakowanie i krwawienie nie występuje - co moze byc tego powodem? Dodam, że tabletki były przyjmowane regularnie o tej samej godzinie. Czy wakacje w ciepłych krajach mogły miec jakiś wpływ na to? Czy sa jakieś powody do obaw? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak krwawienia może być wynikiem zmiany klimatu, ale teoretycznie może być to także wynik ciąży. Sugeruję wykonanie testu ciążowego. Bez względu na wynik, jeśli kolejne krwawienie nie wystąpi, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.