Brak miesiączki a podniesione wyniki badania tarczycy

Witam. Mam pewien problem. Ponieważ od grudnia ubiegłego roku (2014) nie mam miesiączki. Nie jestem w ciąży, wczesniej przez 1,5 roku bralam tabletki antykoncepcyjne. I nie miałam problemów z miesiaczkowaniem. Ginekologicznie wszystko jest w porządku. Robiłam badanie tarczycy z lutym (0,620) , powtorzylam je po miesiącu, w marcu i miałam juz 1,630 . Mam 19 lat. Czy jest możliwe ze przez lekkie podniesienie tarczycy nie mam miesiączki ? Jezeli nie, to jakie mogla być m.in przyczyny ?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej tarczyca nie ma tu wpływu. Konieczne jest wykonanie badań hormonalnych. Proponuje udać się do ginekologa.