Brak miesiączki i biała grudkowata wydzielina

Witam! Mam pewien problem. Ostatni okres miałam 31 października, a skończył się on 4 listopada. Następny okres już nie przyszedł. Mój cykl trwa ok. 28-30 dni. Dodatkowo mam takie objawy jak opuchnięta macica (z trudnością mogę włożyć palec), wcześniej pojawiał się ból jajników, teraz ból podbrzusza (inny niż na okres), spore rozdrażnienie, gęsty taki grudkowaty śluz barwy białej, bezwonny, gazy. Robiłam 3 testy ciążowe i każdy wyszedł negatywnie (ostatni robiłam 4 dni temu). Dodam jeszcze, że we wrześniu miałam robione łyżeczkowanie jamy macicy z powodu poronienia chybionego. Jednak okres po tym dostałam (pierwszy i ostatni po łyżeczkowaniu). U ginekologa również byłam na kontroli, jednak on nie stwierdził żadnej ciąży, w dodatku powiedział, że wszystko w porządku. Jestem za granicą i nie znam dobrze języka, dlatego też nie mogłam wypytać o szczegóły. Od tej wizyty zaczęły się moje wszystkie dolegliwości. Czy jest możliwe, że jednak jestem w ciąży, a testy ani lekarz mi tego nie wykryli, (miałam taką sytuację poprzednio, kiedy skierowano mnie na zabieg, testy wychodziły negatywnie i lekarz nic na początku nie stwierdził, dopiero po jakimś czasie) czy po prostu dzieje się coś nie tak. Na kolejną kontrolę wybieram się już do polskiego lekarza, ale dopiero przed samymi świętami. Strasznie się boję, że sytuacja z poronieniem może się powtórzyć. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie, brak miesiączki może sugerować ciążę, ale nie musi jej oznaczać. Jeżeli wykonała Pani test ciążowy z porannej porcji moczu po co najmniej 14 dniach od ostatniego ryzykownego zbliżenia, to test powinien być wiarygodny. Jak sama Pani jednak miała okazję doświadczyć, testy bywają zawodne. Jeżeli chce Pani ostatecznie wykluczyć ciążę, warto oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej, która udzieli Pani 100% wiarygodnej odpowiedzi na Pani pytanie. Opisywana biała, grudkowata wydzielina może być fizjologicznym śluzem drugiej połowy cyklu, zapowiadającą zbliżającą się miesiączkę. Jeżeli towarzyszą jej dolegliwości w postaci świądu, należy wykluczyć grzybicę. Pozdrawiam