Brak miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a planowanie dziecka

Witam, szukałam w istniejących już na forum pytaniach odpowiedzi na swoje wątpliwości, ale wciąż nie znalazłam konkretów. Planujemy z partnerem dziecko. Po ostatniej miesiączce (5.08) odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (brałam je ok. 3 lat) i do dziś nie dostałam kolejnego okresu. Wiem, że takie zaburzenia są dość powszechne i może to potrwać nawet do 3-4 miesięcy, ale interesuje mnie czy nie miesiączkując mogę zajść w ciążę (czytałam różne opinie) i jak obliczyć dni płodne. Z góry dziękuję
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nawet w przypadku braku miesiączki możliwe jest zajście w ciążę. W przypadku nieregularnego cyklu trudno jest obliczyć dni płodne. Pomocne mogą okazać się testy owulacyjne lub wizyta u specjalisty ginekologa.