Brak miesiączki po porodzie metodą cięcia cesarskiego

Witam! Jestem 5 miesięcy po cesarce. Dziecko karmię butelką. Do tej pory po porodzie miałam regularnie miesiączkę. Niestety w tym miesiącu nie dostałam. Powinna być już dwa tygodnie temu. Oczywiście bóle menstruacyjne trwają. W ciąży nie jestem, bo sprawdzałam. Nie wiem co się dzieje. Bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie, przyczyn wydłużenia cyklu menstruacyjnego może być wiele. Jeżeli po porodzie krwawienia występowały regularnie, to najprawdopodobniej jego obecny brak nie jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. W obecnej sytuacji należałoby się zastanowić, czy nie zmieniła Pani diety, aktywności fizycznej, czy nie występowały sytuacje stresowe. Warto również zastanowić się terminem wykonania testu ciążowego. Jeżeli wykonała go Pani przed upływem 14 dni od daty ostatniego zbliżenia albo wykonała go Pani z wieczornej, a nie porannej porcji moczu, to wskazane byłoby jego powtórzenie. W przypadku wydłużenia cyklu o kolejne 7 dni, powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa. Pozdrawiam