Brak miesiączki po poronieniu i łyżeczkowaniu oraz zastosowaniu Escapelle

Witam, mam pytanie związane z miesiączką. Moja ciąża obumarła w 10 tyg. miałam zabieg łyżeczkowania 28 marca, do tej pory nie mam miesiączki.Dodam ze raz współzyłam z mężem bez zabezpieczenia i po stosunku zażyłam escapelle, to było jakieś 3 tyg po zabiegu, czy to ma jakiś związek z opóźnieniem okresu?Jak długo powinnam jeszcze poczekac i czy to normalne?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, brak miesiączki może utrzymywać się do 3 miesięcy po poronieniu, jednak jeżeli istnieje możliwość ciąży, to wskazane jest wykonanie testu ciążowego.