Brak miesiączki przez 3 miesiące. Czy to może oznaczać ciążę?

Witam,
mój problem jest dość skomplikowany. Rozstałem się z dziewczyną około 4 miesięcy temu. O ile wiem bardzo mocno to przeżywała. Wczoraj napisała mi, że od 3 miesięcy nie ma okresu, że robiła test ciążowy, ale wyszedł negatywnie...
Bardzo się boję tego, co może być, ponieważ poznałem inną osobę, którą bardzo kocham, a ta wiadomość zwaliła mnie z nóg do tego stopnia, że zasłabłem.
Co mogą Państwo poradzić?
Mati

Witam serdecznie,
Na początku ciąży stężenie HCG może być zbyt niskie, aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Nie wiem, kiedy test był robiony, dlatego trudno określić na ile wynik jest wiarygodny.
Brak okresu przez 3 miesiące jest wskazaniem do wizyty u ginekologa, celem wyjaśnienia co jest przyczyną zaburzenia cyklu.
Pozdrawiam