Jak mam poznać, czy jestem w ciąży?

Mam 1,5-rocznego synka, karmię go piersią, od 5 m-cy mam okres. Kochałam się z mężem bez zabezpieczenia (nie wiem w jakie dni, bo okres dostaję różnie), mówił, że uważał, ale ja się bardzo boję kolejnej ciąży, robiłam test i nic nie wyszło, a okresu też nie ma.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeżeli doszło do stosunku bez zabezpieczenia istnieje możliwość ciąży. Karmienie piersią nie chroni przed zajściem w ciążę.

Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Gdyby wynik był negatywny, a miesiączka się nie pojawiła, konieczne jest jego powtórzenie po około tygodniu. Zdarza się, że na początku ciąży stężenie HCG jest zbyt niskie, aby wynik testu ciążowego był dodatni.

Pozdrawiam