W jaki jeszcze sposób mogę wykluczyć ciążę?

Witam serdecznie,
mam 18 lat i obawiam się, że mogę być w ciąży. Robiłam test i wypadł negatywnie, lecz mam objawy takie, jak: nudności, częste oddawanie moczu, częste zmiany nastroju, bóle w dolnej części pleców i lekko podwyższona temperatura.
Miesiączka spóźnia mi się dwa dni. Co robić dalej?

18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z ciążą. Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. W przypadku wątpliwości co do wyniku, należy test powtórzyć po 48 godz.
Na początku ciąży stężenie HCG może być zbyt niskie, aby dać dodatni wynik testu ciążowego.
Gdyby kolejny test były negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawiła, konieczna będzie wizyta u ginekologa, celem wyjaśnienia przyczyny braku okresu.

Pozdrawiam