Czy mam zrobić test krwi na beta HCG?

Staramy się o dziecko:)
Dziś mam 32 dzień cyklu, zrobiłam test i był negatywny:/ Współżyliśmy w dni płodne, wczoraj miałam spadek temperatury do 36,7, a dziś skoczyła do 36,9 (ogólnie od dni płodnych temperatura utrzymywała się 36,9/37).
Czy mogę być w ciąży, a test był za szybko zrobiony? Czy mam zrobić test krwi na beta HCG? Może stężenie HCG jest niskie w moczu?

ponad rok temu

Witam serdeczne,
Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Na początku ciąży stężenie HCG może być zbyt małe, aby dać dodatni wynik testu ciążowego.
Może Pani również wykonać badanie na obecność beta HCG z krwi. Wynik badania powinien być wiarygodny już po 10 dniach od zapłodnienia. Proponuję wykonanie badania z krwi lub powtórzenie domowego testu ciążowego za 48 godz. W przypadku wątpliwości konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam