Jestem w ciąży, czy dieta wegetariańska i stres może wpłynąć na opóźnioną miesiączkę?

Witam serdecznie,
Mam 18 lat i obawiam się, że jestem w ciąży, pomimo tego, że test, który zrobiłam, wypadł negatywnie. Zaobserwowałam wiele objawów takich, jak: nudności, częste zmiany nastrojów, bóle w dolnej części pleców, nabrzmiały, obolały i widocznie większy biust, zwiększenie ilości wydzieliny z pochwy, bóle głowy.
Jednak zastanawiam się też nad tym, czy dieta wegetariańska (stosuję ja od miesiąca) i stres może wpłynąć na opóźnioną miesiączkę. Jem jednak jajka i piję mleko.

Witam serdecznie,
Stres może wpłynąć na opóźnienie miesiączki. Dieta wegetariańska, aby wpłynęła na cykl, musi być stosowana przez dłuższy czas.
Objawy, o których Pani pisze, mogą być związane z ciążą. Na początku ciąży stężenie HCG może być zbyt niskie, aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Dlatego należy powtórzyć test ciążowy.
Aby wyjaśnić wątpliwości najlepiej udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam