Brak miesiączki u 23-latki z niedoczynnością tarczycy

Witam, mam 23 lata i trzy lata temu stwierdzono u mnie niedoczynnosc tarczycy. Kilka miesięcy brałam euthyrox ale zaprzestałam jego stosowania. Niedawno robiłam badania TSH ale okazują sie być w normie, a ja cały czas walczę z otyłością i praktycznym brakiem przemiany materii. Czwarty miesiąc nie mam miesiączki. Podobnie było na początku tego roku, okres spóźnił mi sie 3 miesiące. Wyczytałam na internecie, ze norma TSH w moi wieku waha sie w granicach 1,a u mnie jest to ponad 2.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana dalszą diagnostyka endokrynologiczna, jak wyglądają hormony płciowe? Glukoza? Tsh u kobiety w wieku projekcyjnym powinno być poniżej 2,5.
Pozdrawiam