Niepłodność przy niedoczynności tarczycy

WItam, mam 21 i zachorowalam na niedoczynnosc tarczycy. od 1-2 lata temu juz mialam podejrzenie bo mialam objawy ze to ten problem, ale nie, mialam usg tarczycy tez nic. od niemal roku mam wysokie cisnienia i tetno 100-125 okazalo sie ze tsh 7,8, cholester 229, i podwyzszone zelazo, od jutra biore euthyrox n25. jakos przezyje, ale naczytalam sie ze objawami tej choroby jest nieplodnosc. bardzo sie tego boje, ze to moze byc ze mna, w koncu chce miec dzieci i zdrowe :( jak to z tym jest? pozdrawia

witam,
brak hormonów tarczycy niezbędny jest do prawidłowego funkcjonowania cyklu miesiączkowego, więc prosze spokojnie unormować poziom TSH do granic normy i nie powinno być żadnych problemów z zajściem w ciążę.