Czy to może być niepłodność?

Wpisz treść swojego pytania... ZADAJ PYTANIE REKLAMA ... Pytania do specjalistów Ginekologia ZADAJ SWOJE PYTANIE Jak interpretować wynik badania ginekologicznego i czy oznacza on niepłodność? Witam. Ostatnio kilka dni mialam plamienie miedzymiesiaczkowe ktoremu towarzyszyl bol lewego jajnika. Zostalam skierowana na badania USG. Dzisiaj mialam wykonane to badanie. Ogolnie Pan doktor powiedzial ze na jajnikach nie ma zadnych zmian. Opis badania : "Trzon macicy w przodozgieciu o wymiarach: AP 32 mm, podl. 47mm jednorodnej echogennosci. Jama macicy linijna. Endometrium o grubosci 2 warstw 9.7mm jednorodne. Przydatki obistronne bez zmian w bad. USG. Prawy jajnik o wym. 36x19mm. Lewy 32x17mm. Jajniki z licznymi pecherzykami. W zat. Douglasa brak wolnego plynu." Martwi mnie w tym opisie wzmianka o pecherzykach. Co to moze oznaczac? Czy to moze byc nieplodnosc? Dodam ze lecze sie na niedoczynnosc tarczycy TSH w normie. Od 55 dni nie mialam miesiaczki. Moje miesiaczki sa regularne (33dni). Prosze o porade.

Lek. Michał Lenard

Wynik badania USG jest prawidłowy, nie ma powodu do niepokoju. Przyczyny braku miesiączki należy szukać gdzie indziej. Pozdrawiam!