Brak miesiączki w 37. dniu cyklu a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Ostatni stosunek miałam 19 stycznia. Następne dwie miesiączki miałam normalnie w dniach 24 styczeń i 22 luty. Obie bolesne. Ta druga była w 29 dniu cyklu co mnie trochę zdziwiło, że tak szybko bo moje cykle trwały powyżej 30. Teraz jest w 37 dniu cyklu a miesiączki nie mam. Mam od kilku dni lekkie bóle miednicy, które zawsze mi towarzyszą podczas okresu i występują ok tydzień przed. Tydzień temu zrobiłam dwa testy ciążowe, koło południa, i oba negatywne. Czy jest prawdopodobieństwo ciąży?

Renata GrzechociĹska

Według mnie można wykluczyć ciążę. Opóźnienie miesiączki może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, infekcją lub innymi przyczynami. Dla własnej pewności może Pani wykonać pomiar B-hCG we krwi, który ostatecznie wykluczy lub potwierdzi ciążę.