Brak motywacji i depresja

Czy to prawda,że w depresji gdzie problemem jest brak motywacji siły napędu znaczne spowolnienie osłabienie skrajne wyczerpanie nawet po lekkiej czynności np.wstanie do łazienki,lepsze sa leki z grupy SNRI albo bupropion bo działają na noradrenalinę? tak pisalo na polskich i angielskich stronach. lekarz na pytanie o bupropion powiedział że tego leku nie używa się w Polsce.czy to prawda?jednak na wielu forach i różnych stronach medycznych piszą o tym leku.prosze o wyjaśnienie PSYCHIATRE

Każdy lek przeciwdepresyjny jest inny, nie można stawiać znaku równości pomiędzy lekami nawet w obrębie tej samej grupy; to nie kolorowe landrynki. Leki dobiera się precyzyjnie do pacjenta i jego problemu.

Witam,
Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne
jak też psychologiczne oraz środowiskowe.
W terapii depresji stosuje się dwa
podstawowe środki: leki oraz psychoterapię.
Doraźnie można stosować antydepresanty,
które łagodzą objawy.
Jeżeli jednak chciałby Pan skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z depresji,
to zachęcam do psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
depresji
, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie