Jaka jest różnica w działaniu tych leków?

Jaka jest różnica w działaniu leków opartych o wenlafaksynę (Faxolet) a tych, zawierających lamotrygine (np. Lamotrix)?

Witam! Wenlafaksyna należy do leków p/depresyjnych z grupy SNRI i działa przede wszystkim na depresję i lęki, natomiast Lamotrygina jest lekiem p/padaczkowym i używana jest w zaburzeniach afektywnych jako stabilizator napędu i nastroju. Pozdrawiam W. Łuczkowski.