Jaka różnica jest w lekach SNRI a neuroleptykami?

Witam, chciałabym się dowiedzieć jaka różnica jest w lekach SNRI np.wenlafaksyna a neuroleptykami. Wiem, że jedne są przeciwdepresyjne, drugie przeciwpsychotyczne. Pytanie - które są bezpieczniejsze i dadzą mniej skutków ubocznych na przyszłość w leczeniu nerwicy lękowej z atakami paniki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Zarówno antydepresanty jak i neuroleptyki używane są w leczeniu zaburzeń lękowych. Pomimo tego iż neuroleptyki uważane sa za leki z grupy leków przeciwpsychotycznych bywają także często używane w przypadku zaburzeń lękowych w których leki z grupy ssri nie spowodowały oczekiwanej poprawy. Wybór leków należy do lekarza psychiatry, który na podstawie wywiadu decyduje, jakie leczenie będzie dla pacjenta optymalne . Proponuje porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym. W przypadku zaburzeń lękowych bardzo ważne jest kompleksowe podejście do leczenia. Proponuje farmakoterapię wspomóc odpowiednio dobrana psychoterapia .