Czy są jakieś przeciwwskazania fo łączenia tych leków?

Witam Czy karbamazepinę można stosować z paroksetyną i pregabaliną ? Czy występują jakieś przeciwwskazania do połączenia tych leków? Czy karbamazepina ma jakies działanie antydepresyjne ? Czy raczej może pogłębiać depresje? Pozdrawiam

Witam! Pregabalinę można przyjmować łącznie z Karbamazepiną, natomiast Paroksetyna z Karbamazepiną nie jest zalecana! Karbamazepinę dość często stosujemy jako stabilizator napędu i nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej, oraz w depresjach towarzyszących padaczce. pozdrawiam W. Łuczkowski.