Czy leczenie CHAD przyniesie skutki?

Dzień dobry, Mój ojciec choruje na chorobę afektywną dwubiegunową, która została zdiagnozowana 8 lat temu. Przebywał w szpitalu psychiatrycznym 2,5 miesiąca po czym po 8 latach objawy się mocno nasiliły i trafił ponownie w tym roku do szpitala na miesiąc. Wyszedł nie dawno jednak nie zauważamy poprawy w zachowaniu, jedyne co się poprawiło to to, że nie zmienia co dziennie umeblowania domu. Czy jeśli bierze leki jest jakaś szansa na poprawę? Zaczął leczenie lekami początkiem maja i praktycznie nie widać poprawy w jego mowie i zachowaniu. Możliwe jest, że efekt po braniu leków jest widoczny dopiero po kilku miesiącach?

Witam! Zbyt mało konkretów! W leczeniu CHAD stosujemy leki dostosowane do aktualnie występującej fazy - przy depresji leki p/depresyjne, przy manii odpowiednie neuroleptyki, przy fazie mieszanej i jedne i drugie (w odpowiednich proporcjach), ponadto niezależnie od rodzaju fazy podajemy stabilizatory napędu i nastroju! Jeżeli pacjent nie wymaga leczenia w zamknięciu, to prowadzimy je w warunkach domowych. Wypis ze szpitala nie oznacza wyleczenia! Powodzenia W. Łuczkowski.