Brak odczuwania emocji

Witam, moim problemem jest to że nie czuję emocji.Nie podejmuję się wielu zobowiązań (np. związki) bo nie widzę w tym nic innego jak tylko cielesną egzystencję.Dziwi mnie zachowanie innych które jest umotywowane właśnie podobnymi wartościami. Jest tak od 5 lat. Wszystkie moje reakcje odczuwam jako tępe, mdłe, bez wyrazu. Jak to pokonać?Mógłbym liczyć na odpowiedź inną niż ,,to może być początek depresji, zgłoś się do specjalisty?"

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście), postawienie diagnozy, próba zrozumienia Pana sytuacji i zaproponowanie możliwych form pomocy, możliwe jest jedynie w bezpośrednim kontakcie. Diagnoza i porada opierają się nie tylko na podanych informacjach, ale także obserwacji pacjenta, nawiązaniu relacji, obserwacji gestów, postawy ciała, tonu głosu, a także zebraniu większej ilości danych z Pana opowieści o sobie i swoim samopoczuciu.
Wspomniane przez Pana objawy mogą wiązać się właśnie z zaburzeniami nastroju, depresją czy dystymią, ale także zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi, stresem pourazowym, cechami osobowości itd.
Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza ps.jesli chce Pan dowiedziec sie wiecej, prosze zadzwonic 886210115