Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu a tabletki antykoncepcyjne na problemy hormonalne

Przyjmuję takbletki antykoncepcyjne ze względu na problemy hormonalne i nieregularne miesiączki od 10 do 16 dnia cyklu. Ostatnią tabletkę przyjęłam 8 dni temu, a miesiączka jeszcze się nie pojawiła. Jako środek antykoncepcyjny stosyjemy prezerwatywę. Czym może być spowodowany tak długi brak miesiączki?
KOBIETA ponad rok temu

Aktywność fizyczna w ciąży

Czy kobieta w stanie błogosławionym musi rezygnować z aktywności fizycznej? Na jaką aktywność można sobie pozwolić? Na ten temat wypowiada się Martyna Wojciechowska.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Skoro przyjmuje Pani w 16 dniu cyklu tabletkę po raz ostatni to dziś wypada 24 dzień cyklu czyli jeszcze krwawienie miesiączkowe w tym dniu cyklu nie występuje ( standardowo w 28 dniu cyklu).Nie napisała Pani ile trwa u Pani cykl miesiączkowy i czy jest regularny. Proszę dla pewności zrobić test ciążowy po terminie spodziewanej miesiączki. Zalecam też wizytę u ginekologa.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Witam serdecznie,
Brak miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może być spowodowany utrzymaniem wysokiego poziomu hormonów dostarczanych w postaci tabletek poprzez cały cykl. Krwawienie z odstawienia wynika bowiem nie z prawdziwej menstruacji, lecz spadku poziomu hormonów. Nawet w przypadku systematycznie stosowanej doustnej antykoncepcji istnieje również niewielkie ryzyko ciąży. Proponuję zgłosić się do ginekologa, jeśli miesiączka nie pojawi się w następnym cyklu.
Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Najlepszą radą będzie skontaktowanie się Pani z lekarzem prowadzącym. Trudno jest udzielić odpowiedzi nie wiedząc jaki rodzaj tabletek Pani przyjmuje, jak długo, i jaka jest przyczyna ich podawania.
Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy