Brak okresu a tabletki antykoncepcyjne na problemy hormonalne

Przyjmuję takbletki antykoncepcyjne ze względu na problemy hormonalne i nieregularne miesiączki od 10 do 16 dnia cyklu. Ostatnią tabletkę przyjęłam 8 dni temu, a miesiączka jeszcze się nie pojawiła. Jako środek antykoncepcyjny stosyjemy prezerwatywę. Czym może być spowodowany tak długi brak miesiączki?
KOBIETA ponad rok temu

Bóle menstruacyjne

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Skoro przyjmuje Pani w 16 dniu cyklu tabletkę po raz ostatni to dziś wypada 24 dzień cyklu czyli jeszcze krwawienie miesiączkowe w tym dniu cyklu nie występuje ( standardowo w 28 dniu cyklu).Nie napisała Pani ile trwa u Pani cykl miesiączkowy i czy jest regularny. Proszę dla pewności zrobić test ciążowy po terminie spodziewanej miesiączki. Zalecam też wizytę u ginekologa.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Witam serdecznie,
Brak miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może być spowodowany utrzymaniem wysokiego poziomu hormonów dostarczanych w postaci tabletek poprzez cały cykl. Krwawienie z odstawienia wynika bowiem nie z prawdziwej menstruacji, lecz spadku poziomu hormonów. Nawet w przypadku systematycznie stosowanej doustnej antykoncepcji istnieje również niewielkie ryzyko ciąży. Proponuję zgłosić się do ginekologa, jeśli miesiączka nie pojawi się w następnym cyklu.
Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Najlepszą radą będzie skontaktowanie się Pani z lekarzem prowadzącym. Trudno jest udzielić odpowiedzi nie wiedząc jaki rodzaj tabletek Pani przyjmuje, jak długo, i jaka jest przyczyna ich podawania.
Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty