Brak okresu i ból jajników oraz niepełny stosunek

witam. spoznia mi sie okres , bola mnie jajniki. jakies 3 tygnie temu wspolzylam z facetem ale to nie byl normalny seks tylko kilka pchnięć okolo 6 , nie bylo wytrysku , ani on nie doszedl. mam straszny bol w okolicach podbrzusza, a juz raz mialam sytuacje z zapaleniem jajnikow, boje sie ze znow to sie powtorzylo. czy to mozliwe ? proze o szybka odpowiedz bo to jest dla mnie bardzo wazne

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Potencjalnych przyczyn opóźnienia miesiączki może być bardzo wiele, w tym ciąża, schorzenia ginekologiczne oraz infekcja (wspomniane zapalenie jajników). Przede wszystkim sugerowałabym zatem, by wykonała Pani test ciążowy. Ponadto, jeśli miesiączka nie wystąpi lub nasiliłyby się dolegliwości bólowe, koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Proszę nie bagatelizować objawów! Tym bardziej, że już raz cierpiała Pani na zapalenie jajników.