Brak okresu i ciemne plamienie

Witam, kobieta lat 23. Dwa lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Nie biorę już 4 miesiące. Do tej pory miałam okres normalny i mniej więcej w tym samym czasie nawet po odstawieniu tabletek. Dziś jest 3 listopad 2010 roku, a 26 października 2010 powinnam dostać okres. Oczywiście z tego powodu, że mi się tak jeszcze nie zdarzyło zrobiłam test ciążowy (wynik negatywny). Wystąpiło tylko tego 26 plamienie, wydzielina podobna do budyniu czekoladowego. Do tej pory nic żadnego okresu. Oczywiście martwię się dlaczego tak się dzieje? Dodam jeszcze, że 25 października 2010 byłam u ginekologa. Wszystko było ok. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Skoro lekarz nie stwierdził nic niepokojącego podczas badania i wykluczono ciążę, proponowałabym potraktowanie plamienia jako skąpego odpowiednika 'normalnego' krwawienia miesiączkowego. W przypadku nie wystąpienia kolejnej miesiączki, moim zdaniem, warto powtórzyć test ciążowy i powtórnie udać się na wizytę do ginekologa.