Brak okresu i negatywny wynik testu ciążowego przy Hashimoto

Wiatm mam 22 lata od 10 lat choruje na hashimotto i od tej pory jestem pod opieka endokrynologa prE ostatanie 5 lat bralam eutyrox 100 teraz (od 2 miesiecy)biore 50 letrox i 50 novotyral . W tym miesiacu i w poprEdnim wspolzylan bez zabePueczenia i okres sponia mi sie juz 4 dzien a od 6 lat miesiaczkuje regularnie co do dnia. Wykonalam 2 testy 2 dni temu wynik negatywny . Czego to moga byc objawy ? Czy test sie mylil?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki może być wynikiem zarówno ciąży, zaburzeń funkcji tarczycy jak i wielu innych nieprawidłowości. Przede wszystkim powinna Pani powtórzyć test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny a krwawienie się nie pojawi, sugeruję skontrolować funkcję tarczycy oraz skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.