Czy brak okresu może być spowodowany stresem?

Witam. Spoznia mi sie okres. Wykonalam test ciazowy i wyszedl negatywny. Lecz mam nadal obawy. Wydaje mi sie ze wynik testu byl prawidlowy. Mam objawy takie jak co miesiac przed miesiaczka. Czyli bol plecow, piersi. Czy brak okresu moze byc spowodowany stresem? Brakiem odpoczynku?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany stresem czy przemęczeniem. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.