Brak okresu i obolałe piersi a prawdopodobieństwo ciąży

Witam serdecznie. ostatnią miesiączke miałam 4.08 (mam nieregularne) dzisiaj jest 6.09 miesiączka się nie pojawiła zrobiłam test wyszedł negatywny.Mam obolałe piersi i pobolewa mnie podbrzusze ale tylko rano i pare minut kiedy moge powturzyć test?Podejrzewam że moge być w ciąży bo kochałam się z mężem bez zabezpieczenia.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najbardziej wiarygodną metodą potwierdzającą lub wykluczającą ciążę jest oznaczenie hormonu beta-HCG we krwi i to właśnie to badanie powinna Pani wykonać.
W przypadku wyniku pozytywnego powinna zgłosić się Pani do ginekologa i w kolejnych tygodniach wykonać USG (w celu potwierdzenia obecności zarodka).