Czym się różni badanie beta hcg od HCG?

Czym sie różni badanie beta hcg a samo HCG? który test najlepiej wykonać by wykluczyć ciążę?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Beta-hCG to inna nazwa hormonu - gonadotropiny kosmówkowej. Samo hCG jest potocznym skrótem nazwy beta-hCG. Najbardziej wiarygodną metodą laboratoryjną potwierdzającą/wykluczającą zapłodnienie jest oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi.