Prawdopodobieństwo ciąży pomimo negatywnego testu ciążowego

Witam Miewam nieregularne okresy. Ostatni był 24.08 trwał jakoś do 29.08, wcześniejszy był 4.08. Po skończeniu okresu z 24.08 zaczęło się brązowe plamienie, od 6.09 już krwawienie, z każdym dniem bardziej obfite. Do tego bóle podbrzusza jak przy okresie. W sobotę 30.08 miałam stosunek z prezerwatywą (nie pękła), była to końcówka okresu. 6.09 zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy mimo to, mogę być w ciąży?

Witam. Ryzyko ciąży jest w tym przypadku mało prawdopodobne. Zaburzenia miesiaczkownia najprawdopodobniej są wynikiem wahań poziomu hormonów. Sugeruje kontakt z ginekologiem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. Zdecydowanie jednak kluczowym problemem jest przedłużające się krwawienie śródcyklowe. Proszę tego nie bagatelizować, tylko skonsultować się z lekarzem ginekologiem!