Brak okresu przez 10 dni a prawdopodobieństwo ciąży

Kochałam się z facetem w pierwszym dniu okresu .Zrobiliśmy 2 testy ,okres spóźnia mi się 10 dni . Czy mogę być w ciąży ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

By wyniki testów z moczu były wiarygodne musi upłynąć minimum 14 dni od stosunku potencjalnie skutkującego zapłodnieniem. W celu weryfikacji, sugeruję wykonać oznaczenie poziomu hormonu beta-hCG we krwi. Badanie to jest bardziej czułe od testów z moczu.